• slide-background

    O UV-C

    UV-C jest promieniowaniem elektromagnetycznym, które niszczy zdolność mikroorganizmów do rozmnażania się, powodując zmiany fotochemiczne w kwasach nukleinowych. Długości fal w zakresie UV-C są szczególnie szkodliwe dla komórek, ponieważ są one absorbowane przez kwasy nukleinowe, co uniemożliwia im wykonywanie ważnych funkcji komórkowych.

CO TO JEST UV-C?

ELECTROMAGNETIC RADIATION

Ultraviolet (UV) light is an electromagnetic radiation. Its wavelength spectrum falls in the region between visible light and X-Rays. It is invisible and ranges from 100 nm to 400 nm has been traditionally subdivided... More ...

Log Reduction

WYDAJNOŚĆ DEZYNFEKUJĄCA UVE

Log Reduction is a mathematical term that is used to express the percentage or proportion of microorganisms deactivated in a disinfection process... More ...

DLACZEGO UV-C DEZAKTYWUJE WIRUSY?

THE EFFECTIVENESS OF UV-C

UV-C jest promieniowaniem elektromagnetycznym, które niszczy zdolność mikroorganizmów do rozmnażania się, powodując zmiany fotochemiczne w kwasach nukleinowych. Długości fal w zakresie UV-C są ... More ...

UV light is an electromagnetic radiation

CO TO JEST UV-C?

Światło ultrafioletowe (UV) jest promieniowaniem elektromagnetycznym. Jego widmo długości fali mieści się w obszarze między światłem widzialnym a promieniami X. Jest niewidoczny, a zakresy od 100 nm do 400 nm tradycyjnie dzielono na 3 kategorie lub regiony.

Naturalne promieniowanie UV pochodzi oczywiście ze Słońca. Około 10% całej tej energii mieści się w zakresie UV, a tylko 4% jest w stanie przekroczyć naszą atmosferę i dotrzeć do powierzchni Ziemi, na której żyjemy. Reszta jest absorbowana przez tlen (O2) i ozon (O3) w stratosferze, blokując większość promieniowania UV-B i wszystkich składników UV-C światła UV.
Wavelength


UV-C 100 nm do 280 nm Promieniowanie bakteriobójcze - inaktywuje patogeny
UV-B 280 nm do 315 nm Promieniowanie aktyniczne - powoduje reakcje fotochemiczne
UV-A 315 nm do 400 nm Uważany za niebakteryjny
UV is a well-known technology in this field

CZY UV ZOSTAŁ UŻYTY JUŻ WCZEŚNIEJ DO WALKI Z WIRUSAMI?

Tak, w rzeczywistości UV jest dobrze znaną technologią w tej dziedzinie. Doniesiono, że Hart w 1937 roku zastosował szereg lamp UV do sterylizacji powietrza nawiewanego na sali operacyjnej. Hart zastosował bezpośrednie promieniowanie UV o wysokiej intensywności do dezynfekcji powietrza w szpitalnej sali operacyjnej w szpitalu uniwersyteckim Duke, po tym jak zawiodły tradycyjne metody. Riley, w 1972 r., Zainstalował lampy UV w szkolnym systemie wentylacyjnym, radykalnie zmniejszając zapadalność na odrę, a kolejne zastosowania odniosły podobne sukcesy. Od tego czasu UV-C z powodzeniem wdrożono w wielu urządzeniach i aparaturach do wspierania inaktywacji mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby. Pierwsze roboty do ciągłej dezynfekcji UVC zbudowano ok. 15 lat temu, głównie w celu zmniejszenia liczby zakażeń związanych z opieką zdrowotną (HAI).

Inactivation of Viruses
FUNKCJA GŁÓWNIE 4 ZMIENNYCH

Jak wyliczony jest czas ekspozycji na światło

Czas ekspozycji dla dezynfekcji pokoju jest funkcją posiadającą głównie 4 zmienne, którymi są:

1.

Wrażliwość patogenów na promieniowanie UV-C

2.

Logarytmiczny Współczynnik Redukcji (LRF)

3.

Moc promieniowania urządzenia UV-C (DRP)

4.

Odległość od urządzenia UV-C do odsłoniętego drobnoustroju


Czas ekspozycji = Φ (Wrażliwość na UV-C, LRF, DPR, odległość)

O COVID19 i SARS-CoV-2

COVID-19 to choroba układu oddechowego wywołana przez wirusa SARS-CoV-2, który wywołał ogniska na całym świecie. Strukturalnie wirus ten nie jest unikalny i jest podobny do innych koronawirusów, takich jak zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie (MERS). SARS-CoV-2 został zidentyfikowany jako nowy wariant w rodzinie betakoronawirusów (Fisher 2020).


Każdy wirus wymaga określonej dawki energii UV-C, aby uniemożliwić mu wykonywanie ważnych funkcji komórkowych. Wirus SARS-CoV-2 jest obecnie w trakcie badań nad wrażliwością na promieniowanie ultrafioletowe, ale na przestrzeni lat przeprowadzono wiele innych testów powiązanych koronawirusów. W badaniach tych stwierdzono, że koronawirusy są bardzo podatne na inaktywację ultrafioletem. W niniejszym raporcie dokonano przeglądu tych badań i przedstawiono oszacowanie podatności na promieniowanie ultrafioletowe.

Typ wirusa Dawka dezaktywacji (90%) Source
Coronavirus 0,70 (mJ/cm2) Walker 2007
Berne virus (coronaviridae) 0,70 (mJ/cm2) Weiss 1986
Murine coronavirus (MHV) 1,50 (mJ/cm2) Hirano 1978
Canine Coronavirus (CCV) 2,90 (mJ/cm2) Saknimit 1988
Murine coronavirus (MHV) 2,90 (mJ/cm2) Saknimit 1988
SARS Coronavirus CoV-P9 4,00 (mJ/cm2) Duan 2003
Murine coronavirus (MHV) 10,30 (mJ/cm2) Liu 2003
SARS Coronavirus (Hanoi) 13,40 (mJ/cm2) Kariwa 2004
SARS Coronavirus (Urbani) 24,10 (mJ/cm2) Darnell 2004

Gdy tylko zmierzona zostanie dawka dezaktywująca wirusa SARS-CoV-2, robot SpeedyCare UV przetworzy tę wartość do swojej bazy danych, aby ponownie obliczyć właściwy czas. W międzyczasie robot SpeedyCare UV rozważa dawkę 50 mJ / cm2 przy współczynniku dezaktywacji 99%.

Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna

Normy bezpieczeństwa: ISO 15858: 2016

Niniejsza norma międzynarodowa określa minimalne wymagania bezpieczeństwa ludzi dotyczące użytkowania lamp UVC. Odnosi się do systemów kanałowych UV-C, zewnętrznych oczyszczaczy powietrza UVC, przenośnych urządzeń UVC do dezynfekcji w pomieszczeniu i innych urządzeń UVC, które mogą powodować narażenie naświetlenia UV-C na ludzi. Nie dotyczy produktów UVC używanych do dezynfekcji wody.

Maksymalna dzienna dawka na osobę wynosi 6 mJ / cm2. Robot SpeedyCare UV zawiera zestaw funkcji bezpieczeństwa, w tym czujniki ruchu, które zapewniają natychmiastowe wyłączenie, aby zapobiec narażeniu operatora na promieniowanie UV-C. Jednak w przypadku bezpośredniej ekspozycji na UV-C i zgodne z tym normami każdy operator może być bezpiecznie narażony codziennie do 1 minuty w odległości 4 m od urządzenia.

Pomimo ewidentnie niskiego ryzyka narażenia zalecamy stosowanie odzieży ochronnej i okularów ochronnych, zwykle stosowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy i celów zdrowotnych.

Skontaktuj się z nami

Ze względu na duże zapotrzebowanie związane z wybuchem COVID 19 zapraszamy naszych klientów do skontaktowania się z nami za pośrednictwem tego formularza. Nasi przedstawiciele handlowi skontaktują się telefonicznie z każdym zapytaniem w ciągu najbliższych 48 godzin. Pilne zapytania prosimy o kontakt telefoniczny.

We use cookies to create the most secure and effective website possible for our customers.
If you continue to surf this website, it is considered you are accepting it.
Full details can be found here: More information.

OK